W 2018 r. będziemy obchodzili jubileusz 50-lecia studiów historycznych w Białymstoku. Z tej okazji planujemy zorganizować 16 czerwca 2018 r. zjazd absolwentów naszego Instytutu. Na ten dzień zapraszamy do Białegostoku wszystkich absolwentów oraz byłych i obecnych pracowników. Miejscem głównej imprezy zjazdowej będzie restauracja „Camelot” znajdująca się przy ulicy Młynowej 24. Oprócz znakomitej zabawy oraz wielu atrakcji zapewniamy wydanie, specjalnie na tę uroczystość, okolicznościowego Albumu Absolwentów. Publikację tę otrzymają wszyscy zarejestrowani uczestnicy zjazdu. Już dzisiaj zachęcamy do uwzględnienia tego wydarzenia w swoich planach.

Zjazd absolwentów historii 16 czerwca 2018 r. – zgłoszenia uczestnictwa
Serdecznie zapraszamy do przesyłania zgłoszeń uczestnictwa w zjeździe absolwentów studiów historycznych (licencjackich i magisterskich) na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Proszę podać Imię i Nazwisko oraz rok rozpoczęcia studiów.
Opłata zjazdowa wynosi:
170 zł (w terminie do 31 marca 2018),
190 zł (w terminie do 31 maja 2018).
W ramach opłaty zapewniamy lokal (restauracja „Camelot” przy ul. Młynowej 24), pyszne jedzonko, coś dla kurażu, Album Absolwentów i wiele innych atrakcji.
Numer konta do wpłat: 29 8099 0004 0013 3030 2000 0020
z podaniem tytułu wpłaty: zjazd absolwentów Imię i Nazwisko

Komitet Organizacyjny Zjazdu

1 doktor habilitowany i 9-ciu doktorów – tylu badaczy z Wydziału Historyczno-Socjologicznego uzyskało stopnie naukowe na Uniwersytecie w Białymstoku w 2017 roku. Wszystkich serdecznie gratulujemy!
14 marca na Uniwersytecie w Białymstoku odbyły się uroczyste promocje habilitacyjne i doktorskie - to naukowe święto uczelni, towarzyszy im uroczysta oprawa, a doktorzy składają dodatkowo przyrzeczenie, w którym obowiązują się m.in. do zachowania życzliwej pamięci o uniwersytecie i wytrwałego rozwijania nauki dla krzewienia prawdy. 6 doktorów habilitowanych oraz 22 doktorów, którzy stopnie uzyskali na UwB w 2017 r., to pracownicy uczelni.

Uniwersytet w Białymstoku posiada 11 uprawnień do doktoryzowania - w zakresie ekonomii, prawa, pedagogiki, historii, socjologii, językoznawstwa, literaturoznawstwa, fizyki, biologii, chemii oraz filozofii. Uczelnia ma też 6 uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego w następujących dyscyplinach: prawo, ekonomia, historia, biologia, chemia i fizyka

Szanowni Państwo!
Rusza rekrutacja w kolejnej edycji programu Erasmus+ na rok akademicki 2018/2019. Tegoroczna edycja skierowana jest do studentów, doktorantów, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz administracyjnych. Program umożliwia wyjazd zarówno w celu odbycia studiów (semestr lub cały rok), jak i praktyk zawodowych. Więcej informacji o kierunkach, stawkach i sprawach organizacyjnych uzyskacie Państwo na SPOTKANIACH INFORMACYJNYCH, które odbędą się we czwartek 15 marca w godzinach:

16:30 (sala 28) - spotkanie dla studentów kierunków: socjologia oraz kognitywistyka i komunikacja (więcej informacji pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

18:30 (sala 46) - spotkanie dla studentów kierunków: filozofia i etyka, historia, studia wschodnie oraz stosunki międzynarodowe (więcej informacji pod adresami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (dr Piotr Łozowski) lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (dr hab. Mariusz Drozdowski).

Koło Nauk Politycznych zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Zawód z pasją". Dzisiejszym gościem będzie Marci Sawicki, a tematem "Pierwsze kroki w biznesie". Jeśli chcecie dowiedzieć się jakich błędów unikać podczas zakładania własnej firmy, interesujecie się ekonomią lub polityką państwa - to spotkanie jest właśnie dla Was!

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Rektor i Senat Uniwersytetu w Białymstoku mają zaszczyt zaprosić na uroczystość promocji habilitacyjnych i doktorskich, która odbędzie się 14 marca 2018 roku, godz. 12.00 w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii, ul. Świerkowa 20.

11 doktorów habilitowanych i 62 doktorów – tylu badaczy uzyskało stopnie naukowe na Uniwersytecie w Białymstoku w 2017 roku.

Promocje doktorskie i habilitacyjne to naukowe święto uczelni - towarzyszy im uroczysta oprawa, a doktorzy składają dodatkowo przyrzeczenie, w którym obowiązują się m.in. do  zachowania życzliwej pamięci o uniwersytecie i wytrwałego rozwijania nauki dla krzewienia prawdy. 6 doktorów habilitowanych oraz 22 doktorów, którzy stopnie uzyskali na UwB w 2017 r., to pracownicy uczelni.

Uniwersytet w Białymstoku posiada 11 uprawnień do doktoryzowania - w zakresie ekonomii, prawa, pedagogiki, historii, socjologii, językoznawstwa, literaturoznawstwa, fizyki, biologii, chemii oraz filozofii. Uczelnia ma też 6 uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego w następujących dyscyplinach: prawo, ekonomia, historia, biologia, chemia i fizyka.