Wydział Historyczno-Socjologiczny zaprasza na konferencje naukową „Filozoficzny i filologiczny wymiar stoicyzmu” organizowaną przez Katedrę Filozofii i Etyki oraz Zakład Historii Starożytnej i Bizancjum UwB, która odbędzie się dnia 21.12.2017 (czwartek) w sali 108A.

Program

Dziekan Wydziału Historyczno-Socjologicznego dr hab. Joanna Sadowska prof. UwB ogłasza godziny dziekańskie (wolne od zajęć dydaktycznych) w dn. 31 października 2017 r. od godz. 13.00.

Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita ogłasza XXIII edycję Konkursu Prac Magisterskich im. Jana Józefa Lipskiego.
Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszej pracy magisterskiej z obszaru humanistyki i nauk społecznych dotyczącą zjawisk mających miejsce od XIX w. do współczesności, których tematyka jest bliska zainteresowaniom badawczym i aktywności społecznej Patrona konkursu; są to zwłaszcza takie dziedziny, jak:
- historia i teoria literatury;
- wiedza o współczesnej kulturze;
- Varsaviana;
- historia najnowsza;
- społeczeństwo i polityka, dyskryminacja i tolerancja, stereotypy – aspekty kulturowe, psychologiczne, językowe.

Prawo zgłaszania prac na konkurs mają ich promotorzy lub recenzenci oraz autorzy, jeśli uzyskają akceptację promotora lub recenzenta. Do konkursu mogą być zgłoszone prace, które otrzymały ocenę co najmniej dobrą.

Uwaga!

Zmiana godzin pracy CZYTELNI BIBLIOTEKI WYDZIAŁU HISTORYCZNO – SOCJOLOGICZNEGO

cericeri

Kursy są organizowane w związku z otwarciem w Białymstoku nowej lokalizacji firmy CERI International.

CERI International należy do grupy Commerzbanku – drugiego największego banku w Niemczech – i specjalizuje się w obsłudze procesów biznesowych, głównie dla branży finansowej. Firma stawia na pracowników ze znajomością języka niemieckiego (na różnych poziomach). Dlatego zapraszamy do udziału w zajęciach:

Niemiecki biznesowy

w semestrze zimowym 2017/18

Grupa A2+/B1: poniedziałek, godz. 16.30 -18.00 mgr D. Żmudzka, pierwsze zajęcia 16.10.2017, sala 602

Grupa B1+/B2: wtorek, godz. 17.00-18.30 dr A. Harbig,

pierwsze zajęcia 17.10.2017, sala 602

Rejestracja w Usosweb od 6.10. do 31.10.2017

Warunki zaliczenia: regularne uczęszczanie na zajęcia, aktywny udział, praca własna studenta. Po otrzymaniu zaliczenia istnieje możliwość wpisu do suplementu do dyplomu w rubryce inne osiągnięcia (na wniosek uczestnika kursu).

Zajęcia odbywają się w budynku UwB przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14